karácsony

Karácsony

A korábbi évekhez hasonlóan idén is szeretnénk az évet szép karácsonyi ünnepséggel zárni!

A karácsonyi rendezvény programja:

• kézműveskedés
  • gyerekek önálló fellépései
  • Mikulás érkezik a gyerekekhez
  • karácsonyi csomagok osztása

Helyszín: Szentcsalád Plébánia nagyterme

2013. december 14. 14:00 - 18:00

Karácsonyváró kézműves

Napjainkban a karácsony szinte mindenki számára egyet jelent az ajándékozással. Ilyenkor családtagok, rokonok, barátok számára vásárol az egész ország, amelyet szenteste ad át nagyon sok szeretettel. Az emberek többsége drága ajándékokkal szeretné meglepni családtagjaikat, pedig a szeretet ünnepe nem csak erről szól. Nem az anyagiakban kell mérni a szeretet erejét, hiszen egy olcsóbb, sőt akár saját kezűleg készített meglepetéssel sokszor nagyobb örömöt okozhatunk, mint egy drága, de kevésbé szívből jövő ajándékkal.

2013. november 8. 16:30 - 18:00

Kincs Karácsony, nagy karácsony

2012. december 8-án, Advent második hétvégéjén tartotta a Kincs Kecskeméti Nagycsaládosok Egyesülete Évzáró Karácsonyi Ünnepségét. A Szent család plébánia nagytermében megtartott rendhagyó ünnepséget még a Mikulás is meglátogatta hazafelé vezető útjának utolsó állomásaként, hogy a mostanra elég bátorságot összeszedett kicsit és kicsit nagyobbak énekkel, versekkel is kifejezzék örömüket a közelgő ünnep fényében.

2012. december 8. 14:00 - 19:00

karácsonyi kézműves VII.

Szépné Panda Tímea vezetésével adventi koszorú készítés lesz.

Családonként, egy koszorú alapot tudunk biztosítani. Gyertyát a helyszínen lehet vásárolni, de hozhattok magatokkal is. Díszítő anyagokat biztosítunk, de aki tud, hozhat borostyánt, fenyőágat, gesztenyét.

2012. november 30. 16:30 - 18:30

karácsonyi kézműves III.

Dókáné Éva tini lányokkal és anyukákkal válltáskát készít.

Ha nem tudsz varrni, ne csüggedj, mert varrás nélkül készítjük el a remekműveket.

Kérlek, hozz magaddal alapanyagot!

Ez leginkább vékony vászon, vagy selyem legyen, hogy minél könnyebben tudj vele dolgozni.
Lehet otthon elfekvő terítő, lepedő, maradék anyag vagy függöny.
Mérete: legalább 1,4x1,4 m. Azonban teljesen megfelel egy lepedő téglalap alakja és mérete is.

2012. november 14. 16:30 - 18:30