EU Élelmiszersegély Program

Az Európai Unió által finanszírozott EU Élelmiszersegély Programot a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal szervezi. Az országos program keretében az EU-s forrásból előállított élelmiszereket az MVH a vele – nyertes pályázat alapján – szerződött segélyszervezetek, többek között a Katolikus Karitász közreműködésével juttatja el a magyarországi rászorulók részére.
Egyesületünk a Kalocsa Főegyházmegyei Katolikus Karitász Alapítvány helyi segítőjeként osztott rászoruló családoknak EU élelmiszeradományt. Az adomány főként tartós élelmiszerekből állt. Az általunk kiosztott mennyiség 6.900kg súlyú volt, ami 150 kecskeméti és helvéciai rászoruló családhoz jutott el.

Köszönjük azoknak a tagoknak a segítséget (Noé József, Szépné Panda Tímea, Tompa Mihály) akik segítettek másik családoknak hazaszállítani az adományt.

Segítők:

• Fekete László